Czy ceny mieszkań nadal rosną?

2019-09-10

Od miesięcy media nieprzerwanie donoszą o dynamicznych wzrostach cen nieruchomości mieszkalnych. Według Głównego Urzędu Statystycznego ceny od 2015 r. wzrosły średnio o ponad 18%. Mieszkania wielu osobom wydają się najbardziej intratną inwestycją w dobie rekordowo niskich stóp procentowych.

Średnie, optymistyczne wskaźniki nie oznaczają jednak, że ulokowanie kapitału w każdej nieruchomości stanowi gwarancję oczekiwanych zysków. Jeśli jedną rękę włożysz do wrzątku, a drugą do lodowatej wody to średnia temperatura będzie na odpowiednim poziomie, jednak Twoje odczucia będą dalekie od komfortowych.

Każdy lokalny rynek nieruchomości charakteryzują odmienne uwarunkowania, każda nieruchomość posiada specyficzne cechy wpływające w zasadniczy sposób na jej atrakcyjność. Mnogość czynników, które powinny być wzięte pod uwagę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych sprawia, że w każdym przypadku warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Koszt usługi eksperta stanowi zwykle niewielki ułamek inwestowanej kwoty, a korzyść z otrzymanej informacji zwrotnej może być bezcenna.

W okresie coraz mniej komfortowych temperatur jesienno-zimowych życzymy zatem wszystkim Inwestorom samych trafnych decyzji i niezmiennie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Kwartalne wskaźniki zmian cen nieruchomości mieszkalnych